חיפוש
  • מור ארג'י

מה החשיבה שלך מטפחת?


אנחנו כל הזמן מטפחים משהו, כשאנחנו דואגים - אנחנו מטפחים דאגה, כשאנחנו חרדים - אנחנו מטפחים חרדה, כאנחנו שקטים - אנחנו מטפחים תבונה. זה לא מספיק להיצמד לצדק אישי - 'מה שנראה לי נכון או צודק' - לא כל מה שנראה כמו אמת מטפח את התחושה הנכונה.

חשיבה לרוב עוסקת בדאגה וכל מחשבה דמיונית ככל שתהיה מייצרת תחושות של ממש - מעצבת את איך שאנחנו מרגישים ביחס לחיים. כאנחנו קובעים קביעות לגבי המציאות או מבקרים את עצמנו ואחרים, אנו מטפחים ביקורת שלילית ששוללת את מה שמתקיים בלי להבין את התבונה שחבויה בהתנהלות של האחר. כל מה שקשה לנו לקבל בשלווה, מגלם בתוכו מתנה של ראייה רחבה יותר - כשאנו קובעים שהוא פסול אנו מונעים מעצמנו את היכולת להבין אותו באמת. האנשים הקרובים לנו ביותר לא פעם מפגישים אותנו עם המתנה הזו – הם לוחצים על הכפתורים הרגישים ביותר. אל תתנו לאיש לאטום אתכם, כשאתם פוגשים התנהגות מקוממת קחו נשימה, התרחקו והכירו בכנות שקשה לכם להבין את זה כרגע. עם הרגיעה ויישוב הדעת רעיונות, תמונות או תחושות יתחילו להבהיר את התמונה, לגלות לכם את המציאות של האדם האחר – במקום סגירות או מאבק טפחו סקרנות. זהו תרגול מדהים לראות את אלוהים בכל אדם, לראות תבונה בכל תגובה. זו הדרך להירגע, לחזור הביתה ולא להתפזר בחשיבה שיוצרת הפרדה, תסכול וכאב.

טפחו את מה שחשוב לכם באמת, כי אחרי הכל המחשבות שלכם הם מה שצובע את חווית החיים שלכם ועוזרת לכם להיות נאורים יותר, בשלים יותר לראות את האור של החיים קורן דרך בני אדם שונים. הם אגב, תמיד מגלים לנו משהו שלא שמנו לב אליו בעצמנו.

#רוחניתמעשית #התפתחותאישית #חרדות #יעוד #אהבה #מדיטציה #תרפיה

0 צפיות

© 2015 by Mor Argy

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now