top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תמור ארג'י

פרידות


פרידות Mor Argy | תרפיה עכשווית

מדהים איך רובנו בשעת פרידה רוצים להדחיק את הצער, הכאב והעצב שעולים כאילו היו אלו שגיאת כתיב בספר החיים של אלוהים.


כאילו שהתחושות שמופיעות בעצמה כל כך חזקה לאחר פרידה, הן טעות או חוויה שאם רק היה אפשר, היינו מוותרים עליה בלי לחשוב פעמיים.

השאלה שעולה היא האם באמת הרגשות הללו יכולים להיות טעות, סוג של פסולת ד.נ.א רגשי שבעתיד אפשר יהיה פשוט למחוק את הזיכרונות הכואבים ולהמשיך בחיינו המאושרים.

אני רוצה לכתוב כאן משהו חשוב בקצרה, שידבר לא רק אל אלה שחווים פרידה קשה, אלא גם לאלה שמתקשים למצוא זוגיות. מדוע? מכוון שדרך ההתמודדות בזמן פרידות משפיעה על היכולת ליצור קשרים בהמשך.

הפרידה, תחושת הדחייה, חוסר הביטחון והעצב הם חלק מחוויה מעצבת וכאשר היא אינה מעובדת נכון היא יכולה להיזכר כאירוע טראומטי ולהוביל לסגירות של שנים.


השאלה היא עד כמה אתם מוכנים ללמוד גם בזמן כאב.

פרידות הן חלק בלתי נפרד ממערכות יחסים והן מלמדות דרך חוויה שלא הכל מובן מאליו ושאנחנו לא יכולים להמשיך ולהתנהל בחוסר מודעות.

פרידות מלמדות שאם אנחנו מתעלמים מצרכים שלנו או של בני הזוג שנאמרו בשקט, מתישהו החוסר הזה יבוא לידיי ביטוי בצעקה.


והכאב שבפרידה מייצר את התנאים עבורנו לבחון יותר לעומק מה באמת היה שם. הנפש שלנו היא יצירת מופת, כמו מצלמה המתעדת אירועים ומתמקדת בעדשת זום בפרטי אירוע חשובים כך היא בתקופת פרידות מעצימה את הרגישות שלנו ועוזרת להכיר מקרוב רגשות שקיימים בנו כל העת רק שעכשיו ניתן לזהותם.

בפרידה עוצמת הרגשות המציפים כל כך גדולה שבכי, געגוע או צער מתעוררים מדברים שלא היינו מתייחסים אליהם במצב רגשי אחר וזו בדיוק הכוונה של הנפש ביצירת הרגישות הזו.

אז מה לעשות? לברוח, להדחיק, להאשים, להרגיש, להתרסק?

כדאי לאפשר הכל, החוויה של הפרידה שלכם תגרום לכם להרגיש הכל בעצמה. הבנה אמיתית אינה תהליך מחשבתי, לרוב חוויות גופניות ורגשיות מעצבות יותר מהבנות שכליות. אז בקצרה:

1. אם אתם בתקופת פרידה ראו את הזמן הזה כסדנת ההתפתחות של חייכם.

2. תנו לעצמכם להרגיש יותר, ללב להיפתח ולהרגיש פגיעים.

3. הקשיבו למוזיקה ותנו לבכי לעלות. תנו לשירים וזיכרונות לרגש אתכם ללא טיפוח של רחמים עצמיים - הרשו לגוף לחוות בכי כמו שהוא חווה צחוק – דמעות מטהרות אותנו נפשית.

4. שאלו את עצמכם: מה הפרידה הזו רוצה ללמד אותי? מה היו התלונות הכי שכיחות של בן הזוג עליי? למה לא הסכמתי להתייחס? למה לא הקשבתי?

5. שימו לב מה בעקבות הפרדה, איבדתם (שותפות אוהבת, מגע, תמיכה חיצונית)

6. והכי חשוב שימו לב מה הפרידה הזו מאפשרת (יותר זמן לבד, עצמאות, חופש להמציא את עצמי מחדש, זמן ומרחב לערוך שינויים שלא היו יכולים להתרחש במסגרת מערכת היחסים)

חשבון הנפש שפרידות יוצרות משקף את יכולת לקחת כל אתגר וללמוד ממנו, לאפשר לכל אתגר ללמד אתכם.

מי שמתחמק מלהרגיש ולשאול את השאלות הללו ימשיך למשוך לעצמו את אותם האנשים, אותם החוויות ואותו חוסר סיפוק עד אשר ילמד.


זה שיודע לעבד פרידה, ידע בזמן המתאים להכניס אהבה חדשה לחייו והפעם, כזו שמתאימה לו יותר.

1,161 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול
bottom of page